Kuchnie ceny, cennik kuchni

Kuchnie klasyczne

Klasyczne meble kuchenne na wymiar wykonane przez STOKAN.

Kuchnie nowoczesne

Nowoczesne meble kuchenne na wymiar wykonane przez STOKAN.

Projekty

Filmy i rendery projeków kuchni wykonane przez STOKAN.

Szafy

Galeria szaf wykonanych przez STOKAN.

Ceny

Ceny mebli kuchennych na wymiar są ustalane jednostkowo, dla każdej kuchni z osobna.
Trudno jest wykonać jeden ścisły cennik który mógłby określić wartość każdej możliwej konfiguracji mebli. Jest to spowodowane tym, iż meble kuchenne wykonuje się z wielu materiałów, a każdy z nich może spowodować zmianę ostatecznej ceny w dość dużym zakresie.

Nasza oferta dotyczy głównie kuchni o wysokim standardzie jakości wykonania. Nie wykonujemy mebli z materiałów niskiego gatunku.
Jakość kuchni wykonywanych przez nas w standardzie średnim, jest porównywalna z jakością zestawów powszechnie reklamowanych u części konkurencyjnych firm jako KUCHNIE EKSKLUZYWNE. Należy przyjąć, że w cenie podstawowej dostają Państwo produkt kompletny, trwały i dobrej jakości.
Nasze kuchnie w standardzie wysokim wykonane są z materiałów najwyższej kategorii oraz na akcesoriach najbardziej trwałych, zazwyczaj z gwarancją dożywotnią (głównie Blum ale też Hettich, Peka).
Celem określenia kierunku i ogólnego stwierdzenia „co i za ile”, przedstawiamy Państwu poniżej przykładowy cennik. Zaznaczamy jednak wyraźnie – cennik ten jest ograniczony i nie jest ofertą w rozumieniu handlowym.

Tabelka przedstawia cenę metra kwadratowego szafek kuchennych liczonego od strony frontu (szafki rogowe w miejscu poza frontem są liczone jako 50% ceny metra).

Rodzaj frontu
Standard kuchni
Płyta laminowanaMDF foliowanyFornir drewniany mat, mdf lakier mat, mdf folia połyskMDF lakierowany połysk, akrylux, szkło, fornir połyskDrewno
Średni1080 pln1200 pln1660 pln1850 pln2100 pln
Wysoki1480 pln1600 pln2060 pln2250 pln2700 pln
Bardzo wysoki2380 pln2500 pln2960 pln3150 pln3500 pln

Wszystkie ceny są cenami brutto.

Średni = blat Pfleiderer, Kronopol, Lupus, Kronospam, Egger (za dopłatą), Lechner (za dopłatą) lub inne laminowane, korpus pełny kolor 18mm, szuflady do 40pln/szt w cenie, uchwyty do 15 pln za sztukę w cenie, listwy i wszystkie dodatki w cenie metra (nie dotyczy oświetlenia które jest elementem dodatkowym). Blaty drewniane typowe (30mm) mogą być w cenie na tym poziomie.
Wysoki = średni + dodatkowo zawiasy i szuflady Blum tandembox (lub inne dowolne odpowiedniki tandembox); ogólnie wyższy standard wykończeń typu listwy przyblatowe, uchwyty i dodatki wykończeniowe.
Bardzo wysoki = wysoki + blaty typu Corian (Staron, Kerrock, Montelli i inne) lub kamienne (czy konglomeraty), dowolne wyposażenie szafek zgodnie z zapotrzebowaniem zamawiającego (Peka i inne).
Poziomy wykonania można ze sobą łączyć np. zamówić można dowolną kombinację elementów łącząc doposażenie standardu bardzo wysokiego z blatami typowymi.
Poniższe elementy zwiększają cenę następująco:
ramka aluminiowa + około 100 pln (w zależności od rozmiaru i rodzaju ramki) / 1szt, podnośnik Aventos +350 pln/ 1szt, front półokrągły + około 150 do 250 (w zależności od rodzaju) / 1szt, servo drive około 3000 pln w skali całej kuchni. Za następujące elementy możemy oczekiwać dopłaty: zupełnie nietypowe rozwiązania szafek (m.in. ze względu na czasochłonność i stopień skomplikowania wykonania), bardzo niestandardowe elementy, najbardziej wyszukane i nietypowe materiały.

W przypadku zakupu mebli powyżej 15 000 pln cena montażu uwzględniona jest w cenie mebli. Poniżej tej kwoty należy przyjąć nastepujący przelicznik montowanych elementów:
montaż metra kwadratowego szafek dolnych z blatem = 80 pln (wycinanie blatów, listwy i montaż wykończeń w cenie metra)
montaż metra kwadratowego szafek górnych = 55 pln (jeśli w kuchni są listwy wieńczące to będą zamontowane w cenie)
montaż lodówki, pieca, zlewu oraz innych elementów dodatkowych = około 170 pln za całość.
Dowóz i rozładunek mebli do 100 km uwzględniono w cenie montażu.

Profesjonalny projekt komputerowy wykonujemy gratis przy zakupie minimum 4 metrów kwadratowych mebli.

Dokładną i szybką wycenę można uzyskać przesyłając komputerowy lub odręczny szkic kuchni (mile widziany opis z wytycznymi) na naszą skrzynkę email lub dzwoniąc z informacjami pod nr 784 022 300. Odpowiedzi udzielamy do 24 godzin roboczych.
Jeśli nie zależy Państwu na szybkiej wycenie mebli to zachęcamy do umówienia się na bezpłatny pomiar pomieszczenia w celu wykonania kosztorysu. Na taki pomiar czeka się zazwyczaj kilka dni.